THE CURE - Songs Of A Lost World
Návrat po šestnácti letech. Navíc víceméně autorská deska Roberta Smitha. Navazují na nejlepší kousky své diskografie a současně se zbytečně neopakují. Poslouchám to poslední dva týdny a moje dojmy stále rostou.
Metalopolis již 20 let pravidelně přináší informace a články převážně související s metalovou hudbou. Často však zavítáme i do jiných než metalových anebo vůbec hudebních oblastí a nezřídka tak nabízíme i obsah mimo hlavní záběr našeho webového magazínu.
Kapela, která byla dost dlouhou dobu v hibernaci ožila příchodem slintače Copretiny alias Radima Týna a vyplivla promptně jedno demo. Fatality působí dosti neutříděně už jen proto, že hrají povětšinou cosi, co by se dalo nazývat staroškolským deathmetalem místy s nádechem Obituary, až na to, že se občas dostanou do grindových poloh a jinde se zase vrtí v rytmech, jež by slušely spíše do jednoduchého thrashe. Nepopírám, že to i přes svou jednoduchost působí docela živě. Demo se uvede dvěma infantilními vtípky na téma bizarre – Dreams Of Young Gerontofil a Maggots In Your Anus. To je tedy vklad, který dal Fatality Copretina společně se svým chrochtáním a občasným skřekem. Pochopitelně ne všude se jenom mručí beze smyslu jako v úvodu. Tudíž tu narazíte na i Copretinovy angažované bolístky jako The Third World, což je věc pojednávající o utrpení v Africe a ignorantství tzv. Západu, s čímž tématicky koresponduje i obal, který se jinak k Fatality vůbec nehodí. Ale další věci jako Damnation, Public Execution, Hate (o tom, jak má Copretina rád fláterníky) trpí stejně jako The Third World značnými (!!!) mezerami v angličtině. Od Fatality zřejmě i přes upřímnost provedení nelze očekávat jakoukoli větší progresi ani posun v instrumentální zručnosti. Tento fakt činí ze „slz světa“ demo, které sice docela dobře zní a ve své staroškolskosti možná osloví staromilce a Copretinovy kamarády, ale nic víc než klasický průměr to není. Některé lidi jistě potěší předposlední Consejos Narcos, což je pochopitelně cover Brujerie, byť mírně rozpačitý. Závěr v podobě veselého nesmyslu, nazvaného Mr. Oizo, ovšem svědčí o tom, že Fatality jsou kapelou přesně podle sloganu „No profit - just fun“. Živě dokáží potěšit...
5 / 10
Vydáno: 2001
Vydavatel: Vlastní náklad
Návrat po šestnácti letech. Navíc víceméně autorská deska Roberta Smitha. Navazují na nejlepší kousky své diskografie a současně se zbytečně neopakují. Poslouchám to poslední dva týdny a moje dojmy stále rostou.
Bilanční a v rámci možností i moderní album zároveň. Typičtí BODY COUNT místy výrazně oživení působením hostů. Album sotva překvapí něčím neotřelým, ale dá se mu odolávat jen do prvního výkřiku "madafaká". Pak už je to zase všechno zpátky v 90's.
Faust a spol. tentokrát více přitlačili na pilu a natočili o poznání méně přátelskou desku. Více black metalu a méně zjemňujících prvků. I tak je materiál pěkně diversifikovaný, jen je méně přístupný a chybí mu ona zpěvnost, vzletnost a naléhavost.
Čistý death/doom. Špinavý, jeskynním marastem až po krk nasáklý. Ale také spíše jednoduchý, držící se jako klíště žánrových standardů bez nejmenší ochoty alespoň základně experimentovat. Co mu však nechybí, je tolik potřebná neotesanost a hrubozrnnost.
Nejvíce přístupná deska GAEREA. Portugalci sice stále preferují rychlá tempa, ale materiál zároveň různě zahlazují, kudrnatí a zjemňují. A vesele do něj integrují jeden post-metalový prvek za druhým. Black metal pro masy, nicméně velmi pěkně složený.
(Raw) blackmetalový projekt z pokojíčku se vším všudy. Tentokrát za materiálem stojí osoba pohlaví něžného. Slyším za tím trochu SATANIC WARMASTER, SARGEIST, ORDER OF NOSFERAT a nebo také WINTER LANTERN. Jednoduchá, leč dobře poslouchatelná deska.
Debutové album hardcore kapely, která je složena ze členů ve svém žánru vyhlášených švédských skupin OUTLAST a VICTIMS. Dvacet minut nekompromisního nátěru brousícího až do oblasti crustu.